• Duyurular
  • Sektörden Haberler
  • Üyelerimizden Haberler
“Moda Endüstrisinde Tasarım ve Ürün Geliştirme Süreçlerinde Dijitalleşme” konulu toplantının programı aşağıda bilgilerinize sunulmaktadır
04 Haziran Perşembe günü , saat 15:00 - 16:30 arasında EGSD Zoom Meeting linki üzerinden gerçekleştirilecek olan “Moda Endüstrisinde Tasarım ve Ürün Geliştirme Süreçlerinde Dijitalleşme” konulu toplantının programı aşağıda bilgilerinize sunulmaktadır.
1 Haziran 2020
Bez maske ihracatı hk.
Bez (dokuma/örme kumaştan mamul) maskelerin ihracatında “bez(dokuma/örme kumaştan mamul) maske ihracatının”, Kurum'un ön izni aranmaksızın gümrük işlemlerinin yapılması hususunda Bakanlık tarafından 12/05/2020 tarihi itibarıyla tüm Gümrük ve Dış Bölge Ticaret Müdürlüklerinin talimatlandırıldığı belirtilmektedir.
21 Mayıs 2020
Bez maskenin üretim standartları TSE tarafından belirlenmiştir
Bez maskenin üretim standartları TSE tarafından belirlenmiştir.
21 Mayıs 2020
EÇEV Bayram Duyurusu hk.
EGE ÇAĞDAŞ EĞİTİM VAKFI olarak pandemi döneminde de öğrencilerimiz ve aydınlık bir gelecek için çalışmalarımıza son hızla devam ediyoruz.
21 Mayıs 2020
LÖSEV Destek talebi
Lösev , 21 yıldır tüm Türkiye genelinde lösemi ve kanser tedavisi gören çocuklar ile ailelerine tamamen ücretsiz tedavi, gıda, giysi, oyuncak, kırtasiye ürünleri, temizlik malzemeleri, ev eşyaları, eğitim ve konaklama hizmeti sağlamaktadır.
21 Mayıs 2020
Şehiriçi Giriş/Çıkış Tedbirleri ve Yaş Sınırlaması ile İlgili Ek Tedbirler Yürürlüğe Girdi 04.04.2020
Şehiriçi Giriş/Çıkış Tedbirleri ve Yaş Sınırlaması ile İlgili Ek Tedbirler Yürürlüğe Girdi 04.04.2020
4 Nisan 2020
KOSGEB Tarafından Uygun Koşullarda Finansal Destek Sağlanması Hakkında Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Bakanlar Kurulu Kararı
KOSGEB Tarafından Uygun Koşullarda Finansal Destek Sağlanması Hakkında Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Bakanlar Kurulu Kararı
4 Nisan 2020
SGK Prim Ödeme Sürelerinin Ertelenmesi Hakkında Duyuru
SGKnPrim Ödeme Sürelerinin Ertelenmesi Hakkında Duyuru
4 Nisan 2020
Kovid-19 Salgınının Etkilerini Azaltmak İçin Sn Cumhurbaşkanınca Açıklanan Tedbirler
Kovid-19 Salgınının Etkilerini Azaltmak İçin Sayın Cumhurbaşkanınca Açıklanan Tedbirler Ekonomik İstikrar Kalkanı adını verilen bir paketle, KOVİD-19 salgınının etkilerini azaltmak için toplamda 100 milyar liralık bir kaynak seti 18 Mart 2020 tarihi itibariyle devreye alınmıştır. Bu çerçevede devreye alınan tedbirler şunlardır:
30 Mart 2020
Kısa Çalışma Ödeneği 23 Mart 2020 itibariyle Devreye Girmiştir
Kısa Çalışma Uygulaması, genel ekonomik, sektörel, bölgesel kriz veya zorlayıcı sebeplerle işyerindeki haftalık çalışma sürelerinin geçici olarak en az üçte bir oranında azaltılması veya süreklilik koşulu aranmaksızın işyerinde faaliyetin tamamen veya kısmen en az dört hafta süreyle durdurulması hallerinde, işyerinde üç ayı aşmamak üzere sigortalılara çalışamadıkları dönem için gelir desteği sağlayan bir uygulamadır.
30 Mart 2020
Çek Kanununda Değişiklik
7226 sayılı Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun ile 5941 sayılı Çek Kanunu'nda yapılan değişikliğe göre, 24 Mart 2020'ye kadar işlenen suçtan dolayı mahkum olanların cezalarının infazı bu maddenin yürürlüğe girdiği tarih itibarıyla durdurulacaktır. Hükümlü, tahliye tarihinden itibaren en geç üç ay içinde çek bedelinin ödenmeyen kısmının onda birini alacaklıya ödeyecektir.
30 Mart 2020
Kovid-19 Önlemlerinde KOBİ’lere Yönelik KOSGEB Tarafından 3’lü Koruma Paketi
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa Varank tarafından yeni tip koronavirüs KOVİD-19’a karşı KOBİ’lere yönelik 3’lü koruma paketini açıklanmıştır. 3’lü Koruma Paketi kapsamında “KOSGEB’in TEKNOYATIRIM Destek Programı kapsamında ürün listesine yeni ürünler ilave edilmiş, dezenfektan, koruyucu elbise, koruyucu gözlük, maske ve eldiven gibi ürünleri yerli imkânlarla üreten işletmelerin, KOSGEB’in TEKNOYATIRIM Destek Programından faydalanabileceği, salgın riskinin ortadan kalktığı resmi makamlar tarafından duyurulana kadar bu programdan yararlanabileceği açıklanmıştır. 4 Milyon 200 bin TL’si geri ödemeli olmak üzere toplam 6 Milyon TL’ye kadar destek verilecektir.
30 Mart 2020
Kamu Bankaları ve Özel Bankalar Müşterilerine Destek Paketlerini Devreye Aldı
Ziraat Bankası, VakıfBank ve Halkbank müşterilerinin virüs salgını sürecini mali açıdan en az hasarla atlatabilmesi amacıyla hazırladıkları destek paketlerini devreye aldı. Uygulamalar aşağıdaki gibidir
30 Mart 2020
KGF Limitlerinde Yapılan Değişiklikler hk.
Sayın Üyemiz; KGF'nin sağladığı kefaletlerin bakiye tutarı 250 milyar TL'den 500 milyar TL'ye artırılırken, KGF'nin kefalet limiti 25 milyar TL'den 50 milyar TL'ye yükseltilmiştir.
30 Mart 2020
Türk Eximbank tarafından yapılan açıklama
Sayın Üyemiz; Türk Eximbank tarafından Koronavirüs (COVID-19) salgını nedeniyle siparişleri azalan ve iptal olan, ihracat pazarı daralan ihracatçılar için destek paketi devreye alındığı hakkında bilgi edinilmektedir. Konu ile ilgili Türk Eximbank müşteri temsilciniz ile detayları görüşebileceğinizi bilgilerinize sunarız, Detay not aşağıdaki gibidir.
30 Mart 2020
Gelir İdaresi Başkanlığınca yapılan güncellemeler
Gelir İdaresi Başkanlığınca 24 Mart 2019 tarihinde yayınlanan duyuruda ; Koronavirüs (COVID-19) salgınından ve bu kapsamda alınan tedbirlerden etkilenen mükelleflerin vergi ödevlerinin yerine getirilmesi bakımından mücbir sebep hükümlerinden faydalandırılması amacıyla yapılan çalışmalar kapsamında bir Genel Tebliğ hazırlandığı hakkında bilgi edinilmektedir. Detaylar aşağıdaki gibidir...
30 Mart 2020
7226 Sayılı Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun hk
Sayın Üyemiz, Koronavirüsü ile mücadele kapsamında alınan tedbirleri içeren, TBMM Genel Kurulunda kabul edilen 7226 Sayılı Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun 26 Mart 2020tarihli Resmi Gazete’nin mükerrer sayısında yayımlandığını bilgilerinize sunarız.
30 Mart 2020
Korona Virüsünün Ulusal Ve Uluslar Arası Pazarda Tekstil ve Hazır Giyim Sektörüne Yansımaları " konulu panel daveti
Korona Virüsünün Ulusal Ve Uluslar Arası Pazarda Tekstil ve Hazır Giyim Sektörüne Yansımaları " konulu panel 12 Mart Perşembe günü saat 17:00 – 19:00 arasında Ege İhracatçı Birlikleri 7. Kat Toplantı salonunda gerçekleştirilecektir.
6 Mart 2020
IF Wedding Fashion İzmir , 14. Gelinlik Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı Başarıyla tamamlandı
IF Wedding Fashion İzmir , 14. Gelinlik Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı Başarıyla tamamlandı 11. Gelinlik Tasarım Yarışması ödülleri sahiplerini buldu. Yeni Nesil Etkisi temasıyla düzenlenen yarışmada , 1. Zehra Zeyrek ( Mimar Sinan Ünv. ) , 2. Ece Dörtköşe ( Instituto Marangoni ) , 3. Betül Tezcan ( Yeditepe Ünv) kazandı..
11 Şubat 2020
11.GELİNLİK TASARIM YARIŞMASI İLK 15 FİNALİST AÇIKLANDI
11. GELİNLİK TASARIM YARIŞMASI İLK 15 FİNALİST İSİMLERİNE AŞAĞIDAKİ LİNKTEN ULAŞABİLİRSİNİZ. https://ifwedding.izfas.com.tr/index.php/tr/fuar-hakkinda/tasarim-yarismalari/11-gelinlik-tasarim-yarismasi-f
25 Kasım 2019
Bez Çanta Yüzey Tasarımı Yarışması
07.10.2019 Değerli Tasarımcımız ; İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir Akdeniz Akademisi tarafından bu yıl dördüncüsü Kültürpark’ta gerçekleştirilecek olan İyi Tasarım/Good Design İzmir_4 çerçevesinde her yıl olduğu gibi Derneğimiz de bir etkinlik ile yer almaktadır. Bu yıl, Ege Giyim Sanayicileri Derneği (EGSD) tarafından “Bez Çanta Yüzey Tasarımı Yarışması” düzenlemektedir. İyi Tasarım/Good Design İzmir_4 etkinliğinin ana teması olan "Döngü" Yarışmamızın da teması olarak ilan edilmiştir. Yarışmamıza başvuruda bulunduğunuz için teşekkür ederiz.
30 Mart 2020
BEZ ÇANTA YÜZEY TASARIM YARIŞMASI
İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir Akdeniz Akademisi tarafından bu yıl dördüncüsü Kültürpark’ta gerçekleştirilecek olan İyi Tasarım/Good Design İzmir_4 çerçevesinde Ege Giyim Sanayicileri Derneği (EGSD) tarafından “Bez Çanta Yüzey Tasarımı Yarışması” düzenlenecektir. Yarışma, Türkiye’de sektöre genç tasarımcılar katmak ve sektöre ivme kazandırmak amacıyla düzenlenen bir tasarım yarışmasıdır. Başvuru detayları için www.egsd.org.tr 'den şartnameye ulaşabilirsiniz
6 Eylül 2019
11. Gelinlik Tasarım Yarışması
11. Gelinlik tasarım Yarışması teması açıklanmıştır. Yeni Nesil Etkisi teması ile başvurular için ifweeding.izfas.com.tr
30 Temmuz 2019
Makina Operatörü Yetiştirme Kursu
MEGİP kapsamında başlatılan Makina Operatörü Yetiştirme Kursu 1 Temmuz itibariyle 10 üye firmamızın katılımlarıyla başlatılmıştır.
30 Temmuz 2019
Makine Operatörü Yetiştirilmesi Kursu hk.
9 Nisan Salı günü saat 16:00'da EBSO Meclis Salonunda gerçekleştirilecek olan bilgilendirme toplantısına tüm üyelerimiz davetlidir.
4 Ocak 2019
IF WEDDING FASHION 2020
Sayın Sektör Temsilcimiz, 21/24 OCAK TARİHLERİ ARASINDA GERÇEKLEŞTİRİLECEK OLAN IF WEDDING FASHION İZMİR 2020 GELİNLİK, DAMATLIK VE ABİYE GİYİM FUARI YER TAHSİS VE TANITIM ÇALIŞMALARI BAŞLAMIŞTIR
29 Mart 2019
EGSD & İzmir Özel Can Hastanesi ile Protokol İmzaladı
Sayın Üyemiz ; Üyelerimize fayda sağlamak amacıyla çeşitli kurumlar ile hizmet alımı konusunda anlaşmalar gerçekleştirilmektedir. 2017 yılından itibaren Çiğli'de hizmet veren İzmir Özel Can Hastanesi ile Derneğimiz arasında bir protokol imzalamıştır.
28 Mart 2019
BAŞKANIN MESAJI

Hayati ERTUĞRUL
Yönetim Kurulu Başkanı

Değerli Üyelerimiz , Sevgili Meslektaşlarım,

Ege Giyim Sanayicileri Derneği 12. Dönem Yönetim Kurulu olarak göreve başlamış bulunmaktan büyük gurur duymaktayız.

Bildiğiniz üzere, 1992 yılında kurulmuş olan Ege Giyim Sanayicileri Derneği , sektörel sivil toplum kuruluşu olarak önemli projeler üreten Derneklerden bir tanesidir.....

Devamı için tıklayınız »»

ETKİNLİK TAKVİMİ
ÜYE FİRMALARIMIZ
EGSD PORTAL ÜYE İLANLARI
MİNİ ANKET
IF Wedding Fashion Fuarı’da hangi pazarı hedefliyorsunuz?
Anket Sonuçları
ÜYELİKLERİMİZ
27. YIL EGSD KURULUŞ YILDÖNÜMÜ YEMEĞİ DESTEKÇİLERİ
6. Ege Tekstil ve Konfeksiyon Tedarikçileri Buluşması Destekçileri
© 2020 EGE GİYİM SANAYİCİLERİ DERNEĞİ
Tel: +90 (232) 446 46 93
Neo Tasarım Hizmetleri