BAŞKAN'IN MESAJI

Değerli Üyelerimiz , Sevgili Meslektaşlarım,

Ege Giyim Sanayicileri Derneği 12. Dönem Yönetim Kurulu olarak göreve başlamış bulunmaktan büyük gurur duymaktayız.

Bildiğiniz üzere, 1992 yılında kurulmuş olan Ege Giyim Sanayicileri Derneği , sektörel sivil toplum kuruluşu olarak önemli projeler üreten Derneklerden bir tanesidir.

Derneğimizin temel projelerinin devamlılığı büyük önem taşımaktadır. Bunlarla birlikte faaliyet  alanımız kapsamında çeşitli projeler üretmeye ve sektörel iş birlikteliklerini geliştirmeye devam edeceğiz.

Derneğimizin partnerliğinde bu yıl onüçüncüsü gerçekleştirilen IF Wedding Fashion İzmir - Gelinlik , Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı büyük bir başarıya daha imza atarak tamamlanmıştır. 222 firmanın katılılmcı olarak yer aldığı Fuarı , 85 ülkeden 5.338 yabancı olmak üzere toplam 21.372 profesyonel alıcı ziyaret etmiştir. Fuarda 4 gün boyunca defileler ve etkinlikler gerçekleştirilmiştir. 10. Gelinlik Tasarım Yarışması , Derneğimiz koordinasyonunda Fuar esnasında gerçekleştirilmiştir.

Derneğimizin devam eden önemli projelerinden diğeri ise beş yıldır Tekstil ve Konfeksiyon Tedarikçisi üyelerimizin katılımıyla gerçekleştirmekte olduğumuz “Ege Tekstil ve Konfeksiyon Tedarikçileri Buluşması”dır. Bu yıl 30 Nisan tarihinde Alsancak'ta Tarihi Havagazı Fabrikasının salonunda 30 tedarikçi üyemizin katılımları ile gerçekleştirilecektir. Üyelerimizin iş hacmini artırmak , bölgemize daha çok katma değer kazandırmak amacıyla tekstil ve konfeksiyon tedarikçileri ile üreticilerin bir araya geldiği etkinliğimize şimdiden tüm sektör temsilcilerimizi davet ediyoruz.

Diğer taraftan, sektördeki teknik eleman eksikliğini gidermek üzere eğitim kurumları ile projeler gerçekleştirmek üzere yola çıkılmıştır. Gençlerimizi sektörümüze  kazandırmaya yönelik çalışmalar bu dönem de gelişerek devam edecektir.

12. Dönem Yönetim Kurulu olarak ana hedefimiz,  devraldığımız bayrağı daha ileriye taşımaktır.  Misyonumuz, sektörümüz bünyesinde faaliyet gösteren farklı firmalar arasında işbirliği fırsatları yaratarak karşılaşılan sorunlara ortak çözüm bulmaktır.

Derneğimiz, kurumlar arası işbirliğini arttırarak sektörümüz için yeni iş imkanları oluşturacak projeler geliştirmeye devam edecektir.

Saygılarımla ,

 

Hayati ERTUĞRUL
EGSD 12. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı

EGSD PORTAL ÜYE İLANLARI
MİNİ ANKET
IF Wedding Fashion Fuarı’da hangi pazarı hedefliyorsunuz?
Anket Sonuçları
© 2019 EGE GİYİM SANAYİCİLERİ DERNEĞİ
Tel: +90 (232) 446 46 93
Neo Tasarım Hizmetleri