EGSD -İTKO PROTOKOL İMZA TÖRENİ - 19.03.2013

Ege Giyim Sanayicileri Derneği (EGSD) ve  İzmir Terziler ve Konfeksiyoncular Odası ( İTKO )

İşbirliği İle Sektöre Eğitimli Eleman Kazandırılıyor

Sayın Üyemiz ;

Sektörün önemli sorunları arasında yer alan kalifiye eleman eksikliği konusunda Ege Giyim Sanayicileri Derneği ve İzmir Terziler Odasının  geliştirdiği proje çerçevesinde  , 19 Mart Salı günü bir işbirliği protokolü imzalanmıştır.

Sözkonusu proje ;     Hazır Giyim ve Konfeksiyon sektörünün kalifiye eleman ihtiyacına karşılık yetişmiş iş gücü sağlama amacıyla başlatılmıştır. Tespit edilen ihtiyaçlar doğrultusunda sektör, Modelist      ( Klasik Kalıpçı ve Bilgisayarlı Kalıpçı ) Tasarımcı yetiştirilmesine öncelik verilmesini talep etmiştir.

İzmir Terziler ve Konfeksiyoncular Odası’nın mevcut eğitim programlarının yanı sıra , Ege Giyim Sanayicileri Derneği üyelerine ayrıca M.E.B tarafından onaylı klasik kalıp ve bilgisayar destekli kalıp eğitim programları oluşturulmuştur.  Standart ölçülerin alınması , dış giyim , kol , yaka kalıp çıkarılması , gelinlik – abiye kalıplarının çıkarılması , serileme çalışmaları ve bilgisayar destekli ( assyst bullmer ) kalıp eğitimi  program içinde yer almaktadır. Eğitim programı aynı zamanda, yeni bir meslek edinmek isteyenlere ve yeni mezun gençlere de açık olacaktır. Eğitime katılanların işletmelerde eş zamanlı olarak  uygulamalı eğitimlerinin de sağlanması ön görülmektedir.

Sözkonusu projede yer alacak firmaların; Kosgeb tarafından uygulanan Genel Destek Programı içerisinde yer alan  “Eğitim Desteği”nden   yararlanmaları teşvik edilecektir. Anılan destekte  firmaların  bünyelerinde çalıştırdıkları personelinin mesleki  eğitim giderlerinin % 50 si  KOSGEB tarafından karşılanabilmektedir.

Bilgisayar destekli kalıp( assyst bulmer ) 168 saat ,Bilgisayar Destekli Tasarım (Photoshop CS4 – Corel Drav X4 p) 168 saat Klasik kalıp kursu ise 568 saat eğitimi kapsamaktadır. Eğitim takvimi , hafta içi gündüz,akşam ve hafta sonu programlanabilecek olup, üyelerimizden gelecek talepler doğrultusunda belirlenecektir. Gelinlik Sektörüne ara elaman modelistlik, drapaj eğitimleride özel program halinde sunulacaktır.

Eğitim programı ücretleri ayrıca bildirilecek olup, konuyla ilgili daha detaylı bilgi almak isteyen ya da kayıt yaptırmak isteyen üyelerimizin Derneğimize başvurmalarını rica eder, saygılar sunarım.

 Mukadder  ÖZDEN

Yönetim Kurulu Başkanı

 

EGSD PORTAL ÜYE İLANLARI
MİNİ ANKET
IF Wedding Fashion Fuarı’da hangi pazarı hedefliyorsunuz?
Anket Sonuçları
© 2019 EGE GİYİM SANAYİCİLERİ DERNEĞİ
Tel: +90 (232) 446 46 93
Neo Tasarım Hizmetleri