menu×

Yönetim Kurulu

»»
YÖNETİM KURULU ÜYELERİ    

HAYATİ ERTUĞRUL                 ERTUĞRULTEKSTİL                               Yönetim Kurulu Başkanı
YASİN AKÇAKAYA                   AKÇAKAYA GROUP TEKSTİL A.Ş.          Yönetim Kurulu Başkan Yrd.
OKAY ŞİMŞEK                         ŞİMŞEK İÇ VE DIŞ TİC.                           Yönetim Kurulu Başkan Yrd.
ZEYNEP SAN                          TYH TEKSTİL                                            Yönetim Kurulu Başkan Yrd.
ÇAĞLAR BAĞCI                       MEBA GİYİM                                             Sayman Üye
ASLI KÜBRA  KUNT                 SF TRADE                                                 Sekreter Üye
DENİZ TOPÇU                          HUGO BOSS
BERNA ADIGÜZEL                   SUN TEKSTİL
MEHMET TAHİR ÖZDEMİR     GALERİ KUP
TALA UĞUZ                              MD TEKSTİL
AYHAN GÖLLÜ                        EVOTEKS
MELİH ÇAKALOĞLU                 PİRNAKIŞ
MELTEM DOĞAN                      MGM TEKSTİL
ÖVGE YILDIZHAN                     ÖVGEMODA
OKTAYGENEVLİOĞLU            GENMAK
FERHATÖZDEMİR                   FIRATTEKSTİL
ÖZGÜR ÖZCAN                        İYA TEKSTİL
MEHMET ÜNSAL                     EGEDENİZ TEKSTİL
ERTAN ASLAN                          TAYRA TEKSTİL
ALİ İHSAN YÖREK                   YÖREK TEKSTİL
BERTAN YENİÇERİ                  YENİÇERİ TEKSTİL
YUSUF SERTBAŞ                     DEMOTEKS TEKSTİL

DENETİM  KURULU ÜYELERİ

İSMAİL URHAN                         ÖZDEN MODA
AYFER KARAKOYUNLU           AYKAYAAMBALAJ
MURAT ÇİÇEKDAĞ                  ND TEKSTİL
YUSUF YILMAZ                        ANIL KONFEKSİYON
HALİL KILIÇ                              GÜLBA TEKSTİL
NECLA GÖKMEN                     DESİN TEKSTİL
  

EGSD Hakkında

»»

EGSD - Ege Giyim Sanayicileri DerneğiKasım 1992 yılında sektörün önde gelen 30 girişimcisinin önderliğindekurulmuştur. Derneğin açılışı dönemin Başbakanı Sn. Süleyman DEMİREL’inkatılımlarıyla yapılmıştır.

Kuruluşunu takiben üye kayıtlarınıhızlandırma yanı sıra Derneğin kurumsallaşma çalışmalarıyla faaliyetlerinebaşlamıştır.

Sektörel sivil toplum kuruluşu olanEGSD’nin üyeleri Hazır Giyim Konfeksiyon sektörleri ve bu sektörün tedarikçisifirmalardan oluşmaktadır. Ege Giyim Sanayicileri Derneği’nin bir diğer özelliğide bünyesindeki geniş yelpaze ile sektörün farklı dallarında faaliyet gösterenfirmaları kaynaştırmasıdır. Üyelerin hizmet alanları ; konfeksiyon imalatı,ihracatı ( örme –dokuma ) , iç piyasa ,yan sanayi ,kumaş , aksesuar , makine ,organik üretimi , gelinlik – abiye , damatlık firmaları, tasarım ile gerçektençok renkli bir yapıya sahip olan EGSD her zaman yeni bir oluşumu yaratmaniteliğine sahiptir.

1995 yılında EGSD önderliğinde kurulanEge Giyim San. Arsa Yapı Kooperatifi 2002 yılında Buca’da ilk Sektörel İhtisasOrganize Sanayi Bölgesi – BEGOS’u kurmuştur.

Üyelerimizin ulusal ve uluslar arasırekabet gücünü arttırabilmek üzere eğitimler verilmekte ; dünya pazarlarındakigelişmeleri incelemek üzere teknik geziler ve yurt dışı fuarlara katılım/ziyaret organizasyonları yapılmakta; yeni müşteri ve Pazar bulabilmek içinyabancı alım heyeti ve yurt dışı ziyaretler düzenlemektedir.

EGSD’nin girişimleri ve destekleri ile2007 yılında İZFAŞ ile yaptığı toplantılar sonucu İzmir’de sektörümüzün güçlüdallarından Gelinlik Abiye ve Damatlık üreticilerine yönelik IF Wedding FashionFuarı düzenlenmektedir. Gelinlik Tasarım Yarışması da İzfaş ve EGSDişbirliğinde sürdürülen önemli projeler arasında yer almaktadır.

ÜniversiteSanayi İşbirliği çerçevesinde ; E.Ü Tekstil Mühendisliği, E.Ü Emel Akın MeslekYüksek Okulu;  Ege Üniversitesi Moda ve Tasarım Yüksekokulu ,D.E.ÜTekstil Mühendisliği D.E.Ü Güzel Sanatlar Fakültesi, İzmir Ekonomi Üniversitesive meslek liseleri ile ortak çalışmalar , sohbet toplantıları yapılmaktadır.Okulların Kariyer Günlerine katılarak, öğrencilere sektörümüz hakkında bilgiaktarılmaktadır.

Ülkemizinen önemli ihtiyacı nitelikli ara eleman ve kalifiye elemandır. Ara eleman,nitelikli meslek lisesi mezunu, donanımlı tekniker, nitelikli işgücü ülkemizsanayisinin temel sorunlarından bir tanesidir. Kurumlar ile işbirliği içindesektöre teknik eleman yetiştirilmesi sağlanmaktadır. 

Sektörle ilgili gelişmeler hakkındahükümete ve ilgili makamlara rapor ve görüşler iletmektedir.

Derneğimiz ; geçtiğimiz dönemBaşkanlığını yaptığı Moda ve Hazır Giyim Federasyonu'nun kurucu üyelerindenolup, bu dönem  Başkan yardımcılığını görevini sürdürmektedir. Tekstil vehazır giyim sektöründen 30 sektörel Derneğin üye olarak yer aldığı Moda veHazır Giyim Federasyonu Kasım 2007 de resmen faaliyete geçmiştir.

 Başkanın Mesajı

»»

Değerli Üyelerimiz , Sevgili Meslektaşlarım,

Ege Giyim Sanayicileri Derneği 14. Dönem Yönetim Kurulu olarak çalışmalarımıza devam etmekten büyük gurur duymaktayız.

1992 yılında kurulmuş olan Ege Giyim Sanayicileri Derneği ,sektörel sivil toplum kuruluşu olarak önemli projeler üretmeye devam etmektedir.

Derneğimizin temel projelerinin devamlılığı büyük önem taşımaktadır. Bunlarla birlikte faaliyet alanımız kapsamında çeşitli projeler üretmeye ve sektörel iş birlikteliklerini geliştirmeye devam edeceğiz.

Sektördeki teknik eleman eksikliğini gidermek üzere eğitim kurumları ile projeler gerçekleştirmek üzere yola çıkılmıştır. Gençlerimizi sektörümüze kazandırmaya yönelik çalışmalar bu dönem de gelişerek devam etmekteyiz.

14. Dönem Yönetim Kurulu olarak ana hedefimiz, devraldığımız bayrağı daha ileriye taşımaktır. Misyonumuz, sektörümüz bünyesinde faaliyet gösteren farklı firmalar arasında işbirliği fırsatları yaratarak karşılaşılan sorunlara ortak çözüm bulmaktır.

Derneğimiz, kurumlar arası işbirliğini arttırarak sektörümüz için yeni iş imkanları oluşturacak projeler geliştirmeye devam edecektir.

Saygılarımla ,Hayati ERTUĞRUL
EGSD 14. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı


Faaliyetler

»»

 

IF WEDDING FASHION İZMİR ;

EGSD’nin girişimleri ve destekleri ile 2007 yılında İZFAŞ ile yaptığı toplantılar sonucu İzmir'de sektörümüzün güçlü dallarından Gelinlik Abiye ve Damatlık üreticilerine yönelik IF Wedding Fashion Fuarı düzenlenmektedir. Gelinlik Tasarım Yarışması da İzfaş ve EGSD işbirliğinde sürdürülen önemli projeler arasında yer almaktadır.

 Derneğimizin partnerliğinde bu yıl 17.si 21/24 Kasım 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilen Wedding Fashion İzmir - Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı büyük bir başarıya daha imza atarak tamamlanmıştır.  228 firmanın katılımcı olarak yer aldığı Fuarı toplam 21.944 m2 alanda, 18.206 profesyonel alıcı ziyaret etmiştir. Fuarda 4 gün boyunca defileler ve etkinlikler gerçekleştirilmiştir.

 

GELİNLİK TASARIM YARIŞMASI;

 IF Wedding Fashion İzmir Fuarı kapsamında bu yıl on dördüncüsü gerçekleştirilen Gelinlik Tasarım Yarışması genç tasarımcıların moda sektöründeki yerini almaları için fırsat yaratmaktadır. Ödül olarak verilen performans defileleri sonrasında her yıl  sektöre değerli tasarımcılar kazandırılmıştır.

Genç tasarımcılar bu yıl , “ AKIŞ / FLOW  ”temasıyla hazırlanan yarışmaya 243 tasarım ile başvuruda bulunmuş, 15 finalist belirlenmiştir.

Gelinlik Tasarım Yarışmasında ,Derneğimiz ilk yıldan beri jüri başkanlığı görevini yürütmektedir. Finalistlerin tasarımlarının dikimleri İzmir Moda Tasarımcıları Derneği üyesi olan moda tasarımcılarının atölyelerinde dikilmiştir. Fuarın açılış günü  gerçekleştirilen yarışma defilesi ile ödüller sahiplerini bulmuştur.

 

Bu yıl dereceye giren tasarımcılar ;

1.Sercan İzci – İzmir Ekonomi Üniversitesi

2.Aslıhan Yıldırım – Dokuz Eylül Üniversitesi

3.MehmetMelih Sevinç – Mimar Sinan Üniversitesi

 

FASHIONPRIME 2023

"6.TEKSTİL,HAZIR GİYİM TEDARİKÇİLERİ VE TEKNOLOJİLERİ FUARI’’

Ege Giyim Sanayicileri Derneği, 6 yıldır İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde, İZFAŞ tarafından organize edilmekte olan Fashion Prime Fuarı’nın destekçileri arasında yer almaktadır.

 

Fuarımız17 – 19 Ekim 2023 tarihleri arasında 161 katılımcı ile 4.878 m2’de fuar İzmir'de gerçekleştirilmiştir.  19 ilden 3.620yerli , 34 ülkeden 435 yabancı olmak üzere, toplam 4.055 profesyonel ziyaretçi fuarı gezmiştir. Fuarın manufacturing bölümünde EHKİB organizasyonunda  43ihracatçı üretici firma yer almış ve B2B organizasyonu ile 12 mümessil firma ile buluşmaları sağlanmıştır. Etkinlikler kapsamında solo defile ve karma defileler , söyleşiler düzenlenmiştir.

 

2.Fashion Tech İzmir – Hazır giyim , Konfeksiyon ve Tekstil Makinaları , Tekstil Baskı Teknolojileri Fuarı

12/ 15 Ekim 2022 tarihinde Fashion Prime fuarı ile eş zamanlı olarak ikinci kez gerçekleştirilmiştir. İzgi Fuarcılık ve İZFAŞ organizasyonunda gerçekleştirilen fuarda Derneğimiz partner olarak yer almıştır. Fuar, sektörün yoğun ilgisi ile tamamlanmış ve sektör temsilcileri ile yapılan toplantılar neticesinde iki yılda bir gerçekleştirilmesine karar verilmiştir. 9 – 12 Ekim 2024

 

EĞİTİM FAALİYETLERİ ;

Tüm sektörlerin genel ihtiyacı olan ara eleman sıkıntısı ülkemizin genel sorunu olarak karşımıza çıkmaktadır. Sektörümüzdeki teknik eleman ihtiyacını gidermek için Dernek Yönetim kurulumuz içinde oluşturduğumuz eğitim komitemiz projeler geliştirmeye devam etmektedir. 

 

SANAYİ VE MESLEK LİSELERİ GÜÇBİRLİĞİ PROJESİ ;

Derneğimiz eğitim komitesi mesleki ve teknik anadolu liselerinin sektörümüz ile bağının arttırılması yönünde projeler gerçekleştirme kararı almış ve kent merkezindeki Moda Tasarım Teknolojileri Alanı bulunan tüm okullar ziyaret edilmiştir. Bu bölümlerin en son tercih edilen konumdan öncelikli tercih edilen konuma taşınması hedefi doğrultusunda planlamalar yapılmış ve adım adım hayata geçirilmiştir. Ege Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği ile oluşturulan işbirliği neticesinde “SANAYİVE MESLEK LİSELERİ GÜÇBİRLİĞİ” Projesi doğmuş iki kurumun komite temsilcileri okullara birlikte ziyaretlerde bulunmuştur. Kent merkezinde, moda tasarım teknolojileri bölümü olan 10 mesleki ve teknik anadolu lisesi  proje kapsamına alınmıştır. Dernek üyemiz olan 40 firmadaki sektör temsilcilerimiz ile okullar eşleştirilmiştir. Proje kapsamında öğrenciler üyelerimizin işletmelerine teknik gezilere gitmiştir. Derslerde ihtiyaç olan malzeme desteği üyelerimiz tarafından sağlanmıştır. Kariyer günlerinde 9. sınıf öğrencilerinin sektörümüzü seçmeleri için ziyaret edilen okullarda sunum yapılmış, sektörümüz hakkında bilgilendirme yapılmıştır.

 

Bu proje ile sürdürülebilir bir işbirliği modeli oluşturarak ,

yetişen nitelikli teknik elemanların sektörümüze kazandırılması amaçlanmaktadır.

 

Proje dahilinde yer alan okullar :

 

Bornova Atatürk Mahallesi Şehit PliotYüz.Mehmet İlker Karaman M.T.A.L.

Çiğli Borsa İstanbul M. T. A. L

Gaziemir Abdülhamit Han Çok ProgramlıA.L.

Buca Zübeyde Hanım M. T.A.L.

Konak Nevvar Salih İşgören EğitimKampüsü 2  M.T.A.L.

Bayraklı Ali Osman Konakçı MTAL

Bornova Mimar Sinan Mesleki ve TeknikAnadolu Lisesi

Karşıyaka Suzan Divrik MTAL

Konak Göztepe MTAL

Konak Küçükyalı MTAL

 

ALTINİĞNE PROJESİ

Rotary Vakfı Küresel Ödenek Projesi ile Dokuz Eylül Rotary Kulübü & İzmir Büyükşehir Belediyesi Meslek Fabrikası ve Ege Giyim Sanayicileri Derneği işbirliğinde başlatılan ALTIN İĞNE projesi ile makine operatörlüğü kursu için Meslek Fabrikası bünyesinde sıfırdan oluşturulan 3 kurs merkezinde yılda 150 kadının yetiştirilmesi hedefi ile proje paydaşı olarak protokol imzalanmıştır.

01.03.2023 tarihinde başlayan  “Altın İğne Projesi” kapsamında sektörümüzün ihtiyacı olan makine operatörü yetiştirilmesi amacıyla devam eden eğitim programında 01.01.2024 tarihine kadar kursu başarı ile bitiren 159 kadından 79’u üyelerimiz olan firmalar tarafından istihdam edilmiştir.

216 saat, 7 hafta süren eğitimler ;Karabağlar, Çamdibi ve Halkapınar kurs merkezlerinde ücretsiz olarak yıl boyunca devam etmektedir. Tekstil eğitimlerinin yanı sıra kurslara devam eden kadınlara İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Projeler Dairesi Başkanlığı Meslek Fabrikası Şube Müdürlüğü tarafından mülakat teknikleri eğitimi, İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Projeler Dairesi Başkanlığı Kadın Çalışmaları Şube Müdürlüğü tarafından toplumsal cinsiyet eşitliği, kadına yönelik şiddet ve mücadele mekanizmaları, toplumsal cinsiyet eşitliğine duyarlı çocuk yetiştirme temalı farkındalık eğitimleri de verilmektedir.

Eğitim sonunda kursiyerler ; overlok, düz dikiş,reçme makinelerinin kullanımına hakim olarak mezun olmaktadır. Kursiyerler, sanayi makineleri kullanarak bant sistemi ile üretimin tüm süreçlerini deneyimleme fırsatı bulmaktadır. Bu sayede, eğitimlerini tamamladıktan sonrai istihdam edildikleri firmalarda ortama ve işin kendisine yönelik adaptasyon sorunu yaşamamaları sağlanmaktadır. Ege Giyim Sanayicileri Derneği'nin yönlendirmesi ile üye firmaların Kurs merkezlerimizde üretilen bebek giysileri depremden etkilenen yurttaşlar başta olmak üzere hastanelerdeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmıştır. Üretimlerinden artan kumaşlar dikilecek ürünlere uygun kalıplarda kesilerek eğitimlerde kullanılmak üzere tekrar üretime kazandırılmaktadır. Kurs merkezlerimizde üretilen bebek giysileri depremden etkilenen yurttaşlar başta olmak üzere hastanelerdeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmaktadır. Geleceğim Ol Derneği ile işbirliğinde kurs merkezlerinde üretilen iç çamaşırlar depremzedelere ulaştırılmıştır.

Altın İğne mesleki eğitim projesi , İzmir Büyükşehir Belediyesi İzmir Yıldızı Ödülü Sivil Toplum Kuruluşları kategorisinde ödüle layık görülmüştür. Adıyaman Belediyesi, EGSD ve Dokuz Eylül Rotary Kulübünden oluşturulan heyet tarafından ziyaret edilerek projenin benzerinin Adıyaman'da oluşturulması için adımlar atılmıştır.

 

ALTINİĞNE SAKİN MEKAN AGORA PROJESİ

Rotary Vakfı Küresel Ödenek Projesi ile Dokuz EylülRotary Kulübü , İBB İzmir Meslek Fabrikası ve EGSD işbirliğinde başlatılan ALTIN İĞNE projesinin devamı niteliğindeki Agora Sakin Mekan Dikiş Atölyesi'nin amacı, eğitimsiz ve daha az eğitimli kadınlara odaklanarak, sektörün ihtiyacı doğrultusunda onların meslek sahibi olmalarını sağlamaktır.

Agora Sakin Mekan Dikiş Atölyesi’nin açılışı 21Eylül 2023 tarihinde İBB Başkanı Tunç Soyer’in katılmış olduğu tören ile gerçekleştirilmiştir. İzmir Büyükşehir Belediyesi , Sosyal Projeler Daire Başkanlığı Meslek Fabrikası Şube Müdürlüğü, Cittaslow Metropol İzmir, Ege Giyim Sanayicileri Derneği , Dokuz Eylül Rotary Kulübü, Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı paydaşlığında devam etmekte olan Sakin Mahalle Programı kapsamında mahalle sakini kadınların meslek sahibi olmaları amacıyla başlatılmış olan dikiş grubu atölyesi semt sakinleri tarafından büyük ilgi görmektedir.

Bu projeyle yılda toplam 60 mezun vererek kadınları meslek sahibi yapmak amaçlanmaktadır. İzmir’de , Mimar Kemalettin’de doğal kümelenme halinde olan gelinlik ve abiye sektörlerindeki nitelikli ara eleman ihtiyacına çözüm sunması düşünülen kursun ilk grup mezunlarına sertifikaları 30Kasım tarihinde sektör temsilcilerinin katılımları ile gerçekleştirilen törende verilmiştir.

Dokuz Eylül Rotary Kulübünün dikiş makinası bağışı ile oluşturulan dikiş kursuna kumaş desteği Derneğimiz üyesi olan sektör temsilcilerimiz tarafından sağlanmaktadır. Eğitim, haftada 3 gün olacak şekilde9 hafta boyunca toplamda 120 saat olarak planlanmıştır. Kurs, yıl boyunca ücretsiz olarak devam edecektir.

Sakin Mekân Agora Kursiyerlerin el emeği ürünlerinin satışının yapılması amacıyla Dokuz Eylül Rotary Kulübünün organizasyonundaki yeni yıl kermesine katılım sağlanmıştır.  

 

MODELİSTYARDIMCISI – BİLGİSAYARDA GİYSİ KALIBI HAZIRLAMA KURSU

 

Sektörümüzün Modelist ihtiyacı doğrultusunda ilgili kurumlar ile yapılan görüşmelerin neticesinde, İzmir Büyükşehir Belediyesi Meslek Fabrikası önderliğinde hazırlanan İZKA projesi kapsamında Halkapınar'daki İBB Meslek Fabrikası binasında 15 kişilik bilgisayarlı kalıp eğitim sınıfı oluşturulmuştur.

Assyst programında bilgisayarda giysi kalıbı hazırlama teknikleri hakkında her kurs döneminde 15 kursiyer eğitim almaktadır.

Sektörümüzün en çok ihtiyacı olan bu alanda eğitim alan kursiyerlerin istihdamı konusunda Derneğimiz proje paydaşı olarak yer almıştır. Üyelerimiz, kursiyerler ile öncelikli olarak görüşme ve mülakat gerçekleştirme imkanı bulmaktadır.  

Yıl boyunca devam edecek kurslar ücretsizdir. Kurs süresi toplam 184 saat olup, yaklaşık 2 ay sürmektedir. İZKA’nın genç istihdamı projesi kapsamındaki kurslara 16 / 34 yaş aralığında, işsiz olan, temel kalıp bilgisine sahip kişilerin başvurması beklenmektedir.  Temel kalıp ve bilgisayarlı kalıp eğitimi verilmektedir. Pastal hazırlama, asorti planlama gibi eğitimler müfredatta yer almaktadır.

 

MODELİST YARDIMCISI KURSU

 

Sektörümüzün ihtiyacı doğrultusunda firmaların mevcut çalışanlarının kalıp bilgilerinin artırılması amacıyla EGSD & EHKİB işbirliğinde düzenlenmekte olan eğitim üyeler tarafından yoğun ilgi görmektedir.

Ege Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği, Ege Giyim Sanayicileri Derneği işbirliğinde , Ege Üniversitesi Emel Akın Meslek Yüksek Okulu çatısı altında gerçekleştirilen eğitimlerde üyelerimizin çalışanlarının yetkinliklerinin artırılması hedeflenmektedir. 

“Bilgisayar Destekli Kalıp Hazırlama Eğitim Programı'nın içeriği  48 saat olarak planlanmıştır.

Yıl boyunca devam etmekte olan kurslara üyelerimiz çalışanlarını yönlendirebileceklerdir.

Ege Üniversitesi Emel Akın Meslek Yüksek Okulu'nda gerçekleştirilen yeni yıl etkinliğinde öğrenciler sektör temsilcileriyle buluşmuştur.

 

 Tasarım Etkinlikleri ;

 

"İyi Tasarım İzmir" EGSD Faaliyetleri 

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi önderliğinde İzmir Akdeniz Akademisi ev sahipliğinde gerçekleştirilmekte olan "İyi Tasarım İzmir" etkinliği bu yıl “Uzlaşma -  Reconciliation” temasıyla sekizinci kez izleyiciler ile buluşmuştur. İzmir Akdeniz Akademisi tarafından, kentimizde tüm disiplinlerdeki tasarım faaliyetlerini bir arada toplamak için sekiz yıldır gerçekleştirilmekte olan İyi Tasarım İzmir etkinliğine Derneğimiz ilk yıldan beri katılım sağlamaktadır.

 

Derneğimiz ilk yıldan beri katıldığı etkinliklerde sanayicilerle tasarımcıların buluşması sağlanmaktadır. 2017 yılında Narkon Tekstil - Black Spade'in destekleri ile gerçekleştirilen tasarım etkinliğimiz, 2018 yılında DEÜ GSF ve EÜ Emel Akın MYO ile işbirliğinde Sparmax AirBrush ve sessiz kompresörlerin Türkiye'deki distribütörü Şimşek Makine'nin katkılarıyla gerçekleştirilmiştir. 2019 yılı İyi Tasarım İzmir etkinliği kapsamında ise Derneğimiz tarafından “Bez Çanta Yüzey Tasarımı Yarışması” gerçekleştirilmiştir. 2020 yılında dijital ortamda yapılan etkinliğe Derneğimiz video konferans organizasyonu ile katılmıştır. 2021yılında “İyi Tasarım İzmir – 6 ” da teması “Yeniden Müşterek Gelecekler” olan etkinlikte, Derneğimiz, üniversite – sanayi işbirliğinde örnek bir çalışma modeli sergilemiştir. İzmir Ekonomi Üniversitesi ile bir protokol imzalanmış, Doç. Şölen Kipöz proje yürütücülüğünü üstlenmiş, öğrenciler üyelerimiz ile eşleştirilmiştir. Projenin finalinde “İmalattan Tasarıma Moda Endüstrisinde Döngüsel Modelin Vaadi” konulu panel Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezinde düzenlenmiştir. Projeye destek veren üyelerimiz, Barse Tekstil, Hugo Boss ve Seyfeli Tekstil konuşmacı olarak yer almış, moderatörlüğü Doç. Şölen Kipöz yapmıştır.

 

2022yılının İyi Tasarım İzmir teması , Vital – Yaşamsal olarak belirlenmiştir. 03 /15 Ekim tarihleri arasında Kültürpark Atlas pavyonunda gerçekleştirilmiştir.2021 yılındaki projenin devamı 2022 yılında gerçekleştirilmiştir. İEÜ Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Tekstil ve Moda Tasarımı bölümü öğrencileri ile EGSD üyesi firmalardan Akçakaya Tekstil, Egedeniz Tekstil, Hugo Boss, SimurgTasarım firmaları eşleşerek üretimler yapılmıştır. 15 Ekim tarihinde Kültürpark Atlas Pavyonunda düzenlenen panelde firma temsilcileri proje hk bilgi aktarmış, öğrencilerin ürettiği tasarımlar sergilenmiştir.

2023yılında «Uzlaşma» teması hızla sektörümüze giren dijitalleşmeyi çağrıştırmış ,16 Aralık 2023 tarihinde           Dernek üyemiz olan değerli konuşmacıların katılımı ile “Modanın Dijital Dünya ile Uzlaşması ” konulu bir panel organize edilmiştir. İzmir Ekonomi Üniversitesi Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü öğretim görevlisi Doç Şölen Kipöz’ün  moderatörlüğünde,  dünya gündeminde olan dijitalleşmenin, hazır giyim ve tekstil sektörü ile uzlaşma süreci değerlendirilmiştir. Sun Tekstil Tasarım Müdürü Sn. Fulya Peker Kutluk, Sürdürülebilirlik Danışmanı Sn. Mahmut Demirkapı, Polytropon Pazarlama ve Satış Müdürü Sn. Rıza Temel, HugoBoss Teknik Ürün Tasarımı Lideri Sn. Zeynep Bağdatlı, sektörümüzün dijital dünyaya nasıl adapte olduğunu , yapay zeka desteği ile 3D programlarının sağladığı yenilikler, sektörde vizyonun ne yönde değiştiğini izleyiciler ile paylaşmıştır. 

 

Genel Faaliyetler ;

 Kurucu üyesi olduğumuz ve Başkan Yardımcılığı görevini sürdürdüğümüz Moda ve Hazır Giyim Federasyonu ( MHGF) ile sektörel işbirlikleri

Çeşitli kaynaklardan Derneğimize ulaşan  sektörel bilgilerin üyelerle paylaşılması ve görüş bildirilmesi

Üretici arayan firmalarla üyelerimizin buluşturulması

Resmi kurumlarda gerçekleştirilen toplantılara sektörümüzü temsilen katılım

Sosyal etkinlikler ( Brunch - Kuruluş yıldönümü balosu – Cumhuriyet Bayramı kutlama resepsiyonu - Sohbet Toplantıları – video konferanslar , vb.)

Komite Toplantıları

Sektöre toplantılar

Fuar organizasyonları

Şehrimizi ilgilendiren çeşitli platformlarda toplantılar

Yerel Yönetimler ile görüşmeler

 

 

 

 

 SEKTÖREL RAPORLAR VE DUYURULAR

»»

Duyurular

»»


 Sayın Üyemiz ;

 Kahramanmaraşmerkezli olmak üzere Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Kilis,Malatya, Osmaniye ve Şanlıurfa’da  meydana deprem nedeniyle derin üzüntü yaşıyoruz.

Hayatını kaybeden  vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, acılı ailelerine ve ülkemize başsağlığı, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz.

İzmir Büyükşehir Belediyesi “Umut Hareketi” kapsamında yardım göndermek isteyenler, aşağıda belirtilen liste çerçevesinde yardımlarını Gaziemir Fuar Alanı Dhole ulaştırabilir . Ayrıca , İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafındanoluşturulan Umut Hareketi sayfasında yer alan; çadır, uyku tulumu, battaniye,hijyen paketi, bot ve mont olarak belirlenen ihtiyaçları link üzerinden seçerekyardımların yapılabileceğini bilgilerinize sunarız.

 

https://umuthareketi.izmir.bel.tr/

 

Ayrıca, Ege İhracatçı Birlikleri’nin , İzmir Ticaret Odası’nın içinde olduğu 30 kurum tarafından  yürütülmekte olan “İzmir Yardıma Koşuyor” kampanyası kapsamında açılan hesap numaraları aşağıda bilgilerinize sunulmaktadır.

 Nakdi yardım hesaplarına yatırılan paralarla depremzedelerin ihtiyacı olan malzemeleri satın alıp deprem bölgesine sevk edilmekte olduğu belirtilmektedir. Çocuk ve yetişkin için kışlık kıyafet,İçlik/polar giysi, Çocuk botu, Tüplü ısıtıcı, Hijyen malzemesi, Bebek bezi, Battaniye, Eldiven/atkı, Kuru gıda, Uyku tulumu alarak deprem bölgesine sevk edilmekte olduğu belirtilmektedir.

 MTK Sitesi Eski Yönetim Merkezi Çamdibi/İZMİR adresinin depo olarak belirlendiği, burada toplanan malzemelerin afet bölgesine sevk edilmek üzere, düzenli aralıklarla Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) İzmir deposuna teslim edileceği iletilmektedir.

  

İZMİR YARDIMA KOŞUYOR KAMPANYASI HESAP NUMARALARI

  

Hesap Adı : İZMİR YARDIMA KOŞUYOR

Banka

Şube Adı ve Kodu

IBAN

T. İŞ BANKASI (TL)

İzmir Şubesi (3400)

TR15 0006 4000 0013 4003 4098 31

T. VAKIFLAR BANKASI (TL)

Kordon Şubesi (440)

TR77 0001 5001 5800 7319 5680 19

HALKBANK (TL)

İzmir Şubesi (430)

TR17 0001 2009 4300 0016 3412 78

T. İŞ BANKASI (USD)

İzmir Şubesi (3400)

TR07 0006 4000 0023 4002 8429 08

 

Saygılarımızla,

EGSD

 

 

EGSD

EgeGiyim Sanayicileri Derneği

HürriyetBulvarı No.3/1 Kat.5 Daire.501 Yusuf Dede İş Merkezi Çankaya-İZMİR

Tel :(0232) 446 46 93 Fax: (0232) 441 10 43

www.egsd.org.tr  

info@egsd.org.tr

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sayın Üyemiz ;

 

Ege Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği tarafından Derneğimize ulaşan duyuruda , Ege Üniversitesi Emel Akın Meslek Yüksek Okulu işbirliğinde mevcut çalışanların eğitimlerinin artırılmasına yönelik “Bilgisayar Destekli Kalıp Hazırlama Eğitim Programı”gerçekleştirileceği belirtilmektedir.

48 saat olarak planlanan eğitim, 14 Şubat 2023 - 2 Mayıs2023 tarihlerinde her hafta Salı günü saat 12.30-16.30 saatleriarasında Ege Üniversitesi Emel Akın Meslek Yüksek Okulunda uygulamalı olarakgerçekleştirilecektir.

Kayıt bedeli 1.500 TL olarakbelirtilen eğitime 10 Şubat mesai sonuna kadar aşağıdaki link üzerinden başvuruyapılabilecektir.

Aşağıdaki duyuruda detaylarıbelirtilen eğiteme kayıtların kontenjan ile sınırlı olduğu bilgilerinizesunulmaktadır.

Saygılarımızla,

EGSD

 

 Kayıt İçin ;

 

BilgisayarDestekli Kalıp Hazırlama Eğitimi Kayıt Formu (google.com)

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------                https://egsd.org.tr/file/KOSGEB_2023.pdf                                                                                   24.01.2023                                        

 

Sayın Üyemiz,

Derneğimizin14. Olağan Genel Kurul toplantısının 25 Ocak 2023 Çarşamba günü saat16:00’da,yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde ikinci toplantının 15 Mart 2023Çarşamba günü saat 16:00’dagerçekleştirileceğiönceki duyurumuzda belirtilmiştir. 

Üyelerimizle yapılan görüşmeler neticesinde ilk toplantıda yeterli çoğunluğun sağlanamayacağı düşünüldüğünden, 15 Mart 2023 Çarşamba günü saat16:00’da çoğunluk aranmaksızın, aşağıda belirtilen gündem çerçevesinde, EİB 7. kat toplantı salonunda ( Atatürk Cad.No:382 Alsancak / İzmir ) genel kurul toplantımız gerçekleştirilecektir.

14. Olağan Genel Kurul toplantımızda tüm üyelerimizle birlikte olmayı diler, saygılar sunarım.

Saygılarımla,

 

Hayati ERTUĞRUL

Yönetim Kurulu Başkanı

 

 

 

GÜNDEM ;

 

 1. Açılış ve yoklamanın yapılması
 2. Divan Başkanı ve Üyelerin Seçimi
 3. Saygı Duruşu ve istiklal marşının okunması
 4. Protokol konuşmaları
 5. Genel Kurul Tutanaklarının İmzalanması için Divana yetki verilmesi
 6. Yönetim Kurulu Faaliyet Raporunun Okunması ve Karar
 7. Denetim Kurulu Raporunun Okunması ve Karar
 8. Bilanço ve Gelir Gider Hesaplarının Okunması ve Karar
 9. Yönetim ve Denetim Kurulu Üyelerinin Seçimi
 10. Aidatların Belirlenmesi

      11.  Moda ve Hazır Giyim Federasyonunaseçilecek Derneğimiz temsilcileri için Yönetim Kuruluna Yetki Verilmesi

 1. 2023 yılı Çalışma Programının Okunması
 2. Dilek ve temenniler

 

 

 

EGSD

EgeGiyim Sanayicileri Derneği

HürriyetBulvarı No.3/1 Kat.5 Daire.501 Yusuf Dede İş Merkezi Çankaya-İZMİR

Tel :(0232) 446 46 93

Fax:(0232) 441 10 43

www.egsd.org.tr  

info@egsd.org.tr

 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  

 

Sayın Üyemiz ;

KOBİ'lerin KOSGEB desteklerinden faydalanmaları için hazırlanmış olan "2023 yılı KOSGEB Destek Kataloğu" ekte bilgilerinize sunulmaktadır.

Saygılarımızla,

EGSD

dosyayı indirmek için tıklayınız
 

ÜYELERİMİZ


ETKİNLİK TAKVİMİ9
Ekim
Fashion Prime
Tekstil,Hazır Giyim Tedarikçileri ve Teknolojileri Fuarı
9.10.2024 | 11.10.2024
9
Ekim
Fashion Tech
İzmir
9.10.2024 | 12.10.2024
19
Kasım
IF Wedding Fashion
Gelinlik Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı
19.11.2024 | 22.11.2024
if wedding
Fashion Home
ÜYELİKLERİMİZ

İŞBİRLİKTELİKLERİMİZ
×