menu×
Duyurular

Sayın Üyemiz ;

Dünyanın dört bir yanında farklı ülkelerde kutlanan 7 Ekim “Dünya Pamuk Günü” çerçevesinde Türkiye’deki pamuk paydaşları video konferans etkinliği ile bir araya geliyor.

Ana teması ‘Pamuk Hakkında Gerçekler’ olan Dünya Pamuk Günü etkinliği üç farklı on-line oturum ile gerçekleşecektir. Dünya Pamuk Günü Youtube adresinden de etkinlik canlı olarak yayınlanacaktır.

Ulusal Pamuk Konseyi, İzmir Ticaret Borsası, Ege İhracatçı Birlikleri, Söke Ticaret Borsası, Ege Giyim Sanayicileri Derneği, İyi Pamuk Uygulamaları Derneği organizatörlüğünde gerçekleştirilecek olan etkinlik, 7 Ekim Çarşamba günü saat 10:30’da açılış oturumu ile başlayacaktır. Etkinlik boyunca üretimden tüketime pamuk, pamuk ekonomisi ve ticareti ile pamuğun gelecek vizyonunun konuşulacağı video konferansta sektörün önde gelen temsilcileri yer alacaktır.

Pamuk hakkındaki gerçeklerin konuşulacağı video konferans programlarını Dünya Pamuk Günü Youtube sayfasından takip edebilirsiniz
-----------------------------------------------------------------------------------------·        19 – 21 Ocak 2021 tarihleri arasındagerçekleştirilecek olan IF WEDDING FASHION - 15. Gelinlik Damatlık ve AbiyeGiyim Fuarı’nın hazırlık çalışmaları başlamış bulunmaktadır.

 

·        Yeni tip koronavirüs (Kovid-19)  nedeniyledışsal etkilerden kaynaklanan dönemsel durumlar kapsamındaki zorlayıcı sebepgerekçesiyle “Kısa Çalışma Uygulanan İşyerleri İçin Kısa Çalışma Ödeneğinin”süresinin uzatılması hakkında Cumhurbaşkanı kararı, 31.07.2020 tarihli ResmiGazete'de yayımlanmıştır.

 

·        Ticaret Bakanlığı öncülüğünde , Türkiyeİhracatçılar Meclisi , Türkiye genelindeki 10 İhracatçı Birliği ve Türkiye Tekstil Sanayi İşverenleri Sendikası’nınYÖK ile arasında imzalanan protokole göre , üniversite sınavında ilk 20.000’egiren öğrenciler , tekstil mühendisliğini tercih etmeleri durumunda, her ay netasgari ücret tutarında karşılıksız burs alacaktır.

×