menu×
Duyurular

Sayın Üyemiz;

Ege İhracatçı Birlikleri tarafından Derneğimize ulaşan yazıda , TÜBİTAK Ufuk 2020 Programıkapsamında Yeşil Mutabakat Çağrısına yönelik başvuru süreciyle ilgili bilgileryer almaktadır. AB tarafından belirlenen 2050 yılına kadar karbonsuz kıta olmayolunda belirlenen hedefler doğrultusunda açılan çağrı ile dönüşüm sürecineuyum sağlanması hedeflenmektedir. Bu hedef çerçevesinde, AB Komisyonutarafından 2027 yılı sonuna kadar 1 trilyon Avro’luk AB bütçesininsürdürülebilir yatırımlara ayrılması hedeflendiği belirtilmektedir.

26Ocak 2021 tarihine kadar açık olan çağrı ile ilgili detaylar ekteki dosyalardayer almaktadır. www.ufuk2020.org.tr sayfasıtakip edilerek konuyla ilgili güncel bilgilere ulaşılabilir, https://h2020.org.tr/tr/haberler/ufuk2020-programi-green-deal-yesil-mutabakat-cagrisi-cevrimici-bilgi-gunu-gerceklestilinkinden ise çağrı sunumu hakkında bilgi edinilebilir.

 

Saygılarımızla bilgilerinize sunarız,-------------------------------------------------------------------------------------------------


Sayın Üyemiz ; 

T.C.İçişleri Bakanlığı tarafından 18.11.2020 tarih ve Z-89780865-153-19161sayılı Koronavirüs Salgını Yeni Tedbirler konulu Genelge yayımlanmıştır.Aşağıdaki linkte detayları yer alan genelgenin Koronavirüs (Covid­19)salgınının yayılmasını kontrol altında tutmak amacıyla 20.11.2020 Cuma günüsaat 20:00’dan itibaren geçerli olacağı belirtilmektedir.

Saygılarımızla bilgilerinize sunarız,

https://www.icisleri.gov.tr/koronavirus-salgini-yeni-tedbirler

 ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sayın Üyemiz   ;

İzmir'in yaşadığı deprem afeti sonrasında vatandaşlar ve STK’lar depremzedelereyardım konusunda seferber olmuşlardır.

İhtiyaçlarınkarşılanması konusunda daha önce de duyurduğumuz gibi İzmir BüyükşehirBelediyesi ile koordine halinde Belediyenin çalışmalarını takip etmekteyiz.Depremzede vatandaşlarımızın yaralarını sarma , ihtiyaçlarını ulaştırmada doğruorganizasyon çok önemlidir. Bu nedenle Dernek olarak İzmir BüyükşehirBelediyesi’nin yardım platformuna dahil olduğumuzu sizlerle paylaşmıştık .

İBB ,yardımların Biz İzmir sanal platformu üzerinden ulaştırılması için organizeolmuş bulunmaktadır. Bağış yapmak isteyenler https://www.bizizmir.com/ , https://www.halkinbakkali.com/

Sayfalarından detaylara ulaşabileceklerdir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne depremzedelere kira yardımı yapma talebimizi ilettiğimizde www.birkirabiryuva.org platformu üzerinden bağış yapmak isteyenleri ve ihtiyaç sahiplerini buluşturacakları bilgisi edinilmiştir.

“Bir Kira Bir Yuva” adıyla dün itibariyle hayata geçirilen dayanışma kampanyası için oluşturulan web sitesi üzerinden kira desteği vermek ya da boş durumdaki evini kullanıma açmak isteyenler bildirimde bulunacaktır. İzmir Büyükşehir Belediyesi bu portal üzerinden evsiz kalan yurttaşların talepleri ile kampanyaya destek sunanları bir araya getirecektir. Hızlı bir şekilde yardım platformu oluşması için Türkiye genelinde bir yardım portalı olan www.ihtiyacharitasi.org ile birlikte çalıştıklarını belirten Belediyemiz hassas bir şekilde ihtiyaçları belirlemeye devam etmektedir.

Destek vermeyi düşünen üyelerimizi yukarıda belirtilen platformları ziyaret ederek ihtiyaçlar doğrultusunda güncel bilgileri edinerek yardımlarda bulunabileceklerini bilgilerinize sunarım . Tüm sektör temsilcilerimize geçmiş olsun dileklerimizi bir kez daha iletiyor, bu acıların bir daha yaşanmamasını temenni ediyorum .


Saygılarımla,


Hayati ERTUĞRUL
Yönetim Kurulu Başkanı


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 Sayın Üyemiz ; 

Deprem ülkemizin öncelikli konuları arasında yer almaktadır. Kentimizin deprem kuşağında yer alması nedeniyle , bu konuda acil eylem planları yapılmalıdır. AFAD koordinasyonunda , İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin kurumsal kapasitesini seferber ettiği bilgimiz dahilindedir. Hem arama kurtarma hem de vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanması konusunda Belediyenin çalışmalarını takip etmekteyiz. Tüm İzmir halkı, vatandaşlarımızın yaralarını sarma , ihtiyaçlarını ulaştırma konusunda bireysel olarak da girişimlerde bulunmaktadır. Bu gibi afet durumlarında doğru şekilde organize olmak ve yapılan yardımların planlı organize edilmesi en önemli konulardan biridir . 

İBB , yardımların Bizİzmir sanal platformu üzerinden ulaştırılması için organize olmuş bulunmaktadır. Biz İzmir platformunun linki aşağıda yer almaktadır. Biz İzmir mobil uygulaması ve  www.bizizmir.com adresinde "Askıda İyilikVar" bölümü oluşturulmuştur. Bağış yapmak isteyenler Sıcak Yemek, Gıda Paketi, Hijyen Paketi ya da Uyku Tulumu seçeneklerinden istediğini seçerek ,istediği miktarda yardım yapabilecektir. Sıcak Yemek 25 TL, Gıda Paketi 75 TL,Hijyen Paketi 40 TL ve Uyku Tulumu ise 120 TL olarak belirlenen paketlerin sayısı yardım yapacak kişi tarafından belirlenmektedir.

https://www.izmir.bel.tr/tr/Haberler/askida-iyilik-var/44250/156

https://www.bizizmir.com/

Kentimiz çok büyük bir afet yaşamıştır. Birlik ve beraberlik içerisinde hareket edeceğimiz bu günlerde, tüm  sektör temsilcilerimize geçmiş olsun dileklerimizi bir kez daha iletiyor, bu acıların bir daha yaşanmamasını temenni ediyorum .


Saygılarımla,


Hayati ERTUĞRUL
Yönetim Kurulu Başkanı

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sayın Üyemiz ;

Dünyanın dört bir yanında farklı ülkelerde kutlanan 7 Ekim “Dünya Pamuk Günü” çerçevesinde Türkiye’deki pamuk paydaşları video konferans etkinliği ile bir araya geliyor.

Ana teması ‘Pamuk Hakkında Gerçekler’ olan Dünya Pamuk Günü etkinliği üç farklı on-line oturum ile gerçekleşecektir. Dünya Pamuk Günü Youtube adresinden de etkinlik canlı olarak yayınlanacaktır.

Ulusal Pamuk Konseyi, İzmir Ticaret Borsası, Ege İhracatçı Birlikleri, Söke Ticaret Borsası, Ege Giyim Sanayicileri Derneği, İyi Pamuk Uygulamaları Derneği organizatörlüğünde gerçekleştirilecek olan etkinlik, 7 Ekim Çarşamba günü saat 10:30’da açılış oturumu ile başlayacaktır. Etkinlik boyunca üretimden tüketime pamuk, pamuk ekonomisi ve ticareti ile pamuğun gelecek vizyonunun konuşulacağı video konferansta sektörün önde gelen temsilcileri yer alacaktır.

Pamuk hakkındaki gerçeklerin konuşulacağı video konferans programlarını Dünya Pamuk Günü Youtube sayfasından takip edebilirsiniz
-----------------------------------------------------------------------------------------·        19 – 21 Ocak 2021 tarihleri arasındagerçekleştirilecek olan IF WEDDING FASHION - 15. Gelinlik Damatlık ve AbiyeGiyim Fuarı’nın hazırlık çalışmaları başlamış bulunmaktadır.

 

·        Yeni tip koronavirüs (Kovid-19)  nedeniyledışsal etkilerden kaynaklanan dönemsel durumlar kapsamındaki zorlayıcı sebepgerekçesiyle “Kısa Çalışma Uygulanan İşyerleri İçin Kısa Çalışma Ödeneğinin”süresinin uzatılması hakkında Cumhurbaşkanı kararı, 31.07.2020 tarihli ResmiGazete'de yayımlanmıştır.

 

·        Ticaret Bakanlığı öncülüğünde , Türkiyeİhracatçılar Meclisi , Türkiye genelindeki 10 İhracatçı Birliği ve Türkiye Tekstil Sanayi İşverenleri Sendikası’nınYÖK ile arasında imzalanan protokole göre , üniversite sınavında ilk 20.000’egiren öğrenciler , tekstil mühendisliğini tercih etmeleri durumunda, her ay netasgari ücret tutarında karşılıksız burs alacaktır.

×