menu×
Başkanın Mesajı

Değerli Üyelerimiz , SevgiliMeslektaşlarım,

Ege Giyim Sanayicileri Derneği 12. Dönem Yönetim Kurulu olarakçalışmalarımıza devam etmekten büyük gurur duymaktayız.

1992 yılında kurulmuş olan Ege Giyim Sanayicileri Derneği ,sektörel sivil toplum kuruluşu olarak önemli projeler üretmeye devametmektedir.

Derneğimizin temel projelerinin devamlılığı büyük önemtaşımaktadır. Bunlarla birlikte faaliyet alanımız kapsamında çeşitli projelerüretmeye ve sektörel iş birlikteliklerini geliştirmeye devam edeceğiz.

Derneğimizin partnerliğinde on beşinci kez gerçekleştirilecekolan IF Wedding Fashion İzmir - Gelinlik , Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı 19 –22 Ocak 2021 tarihlerinde ziyaretçiler ile buluşmaya hazırlanıyor.

Fuar ile eş zamanlı gerçekleştirilmekteolan Gelinlik Tasarım Yarışması da 12 yıldır sektöre tasarımcı kazandırmayadevam etmektedir.

Derneğimizin devam eden önemliprojelerinden diğeri ise altı yıldır Tekstil ve Konfeksiyon Tedarikçisiüyelerimizin katılımıyla gerçekleştirmekte olduğumuz “Ege Tekstil veKonfeksiyon Tedarikçileri Buluşması”dır. Üyelerimizin iş hacmini artırmak ,bölgemize daha çok katma değer kazandırmak amacıyla tekstil ve konfeksiyontedarikçileri ile üreticilerin bir araya geldiği etkinliğimiz sektörün buluşmanoktası haline gelmiştir.

Diğer taraftan, sektördeki teknik eleman eksikliğini gidermeküzere eğitim kurumları ile projeler gerçekleştirmek üzere yola çıkılmıştır.Gençlerimizi sektörümüze kazandırmaya yönelik çalışmalar bu dönem de gelişerekdevam etmekteyiz.

12. Dönem Yönetim Kurulu olarak ana hedefimiz, devraldığımızbayrağı daha ileriye taşımaktır. Misyonumuz, sektörümüz bünyesinde faaliyetgösteren farklı firmalar arasında işbirliği fırsatları yaratarak karşılaşılansorunlara ortak çözüm bulmaktır.

Derneğimiz, kurumlar arası işbirliğini arttırarak sektörümüziçin yeni iş imkanları oluşturacak projeler geliştirmeye devam edecektir.

Saygılarımla ,Hayati ERTUĞRUL
EGSD 12. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı


×